Program polsko-szwajcarski „Edukacja i wdrażanie nawyków prawidłowego żywienia i aktywności fizycznej w przedszkolu i w szkole”.

images_2.jpg [80x103]

"Program polsko-szwajcarski „Edukacja i wdrażanie nawyków prawidłowego żywienia i aktywności fizycznej w przedszkolu i w szkole”.

Od września 2013r. realizowany jest w naszej szkole polsko-szwajcarski program pt. „Edukacja i wdrażanie nawyków prawidłowego żywienia i aktywności fizycznej w przedszkolu i w szkole”. Program ma na celu promocję i edukację w szkole i w przedszkolu poprawnych nawyków zarówno z zakresu żywienia i aktywności ruchowej. Wdrożenie tych nawyków wśród dzieci i młodzieży procentuje zarówno lepszą sprawnością fizyczną i umysłową dzieci i młodzieży, dobrym obecnym zdrowiem i stanem jak i odroczonym w życiu dorosłym. Głównym realizatorem Projektu jest Instytut Żywności i Żywienia w Warszawie, partnerami Instytut Pomnik Centrum Zdrowia dziecka, Polski Towarzystwo Dietetyki. Projekt ten jest współfinansowany przez Rząd Szwajcarski, objęty patronatem przez Ministerstwo Edukacji i Wychowania.
Nasza szkoła jest w trakcie realizacji w/w Programu.
Bardzo ważnym elementem jest spożywanie drugiego śniadania. W naszej szkole na jednej z przerw nauczyciele wraz z uczniami spożywają drugie śniadanie bogate w owoce i warzywa.
Ważna jest również kultura spożywania.
Zakończenie Programu przewidywane jest w czerwcu 2014 roku, ewentualnie w przyszłym roku szkolnym.

Program "Tak trzymaj"

Aktywność ruchowa