„Mali twórcy” ponownie u nas…

Czas pędzi nieubłaganie i nim się obejrzymy, będzie Nowy Rok, a zaraz po nim Dzień Babci i Dziadka. Dlatego też dzieci z naszej szkoły, a wśród nich 3- latki, wzięły udział w warsztatach ceramicznych organizowanych przez pracownię artystyczną „Mali twórcy” z Krakowa. Zajęciom tym przyświecał bardzo ważny cel, mianowicie wykonanie prezentu dla naszych kochanych dziadków. Przedszkolaki w ekspresowym tempie odnalazły się w roli garncarza – wykorzystując tworzywo plastyczne jakim jest glina, własnoręcznie lepiły, zwijały ślimaki, formowały kulki. Jednak na efekt końcowy trzeba będzie jeszcze troszkę poczekać. Uformowane „dzieła” zostaną poddane procesowi wypalania i szkliwienia.

Gliniane arcydzieła wykonane sprawnymi paluszkami swoich wnucząt drogie Babcie i drodzy Dziadkowie otrzymają podczas imprezy z okazji Dnia Babci i Dziadka, która już niebawem.

Katarzyna Krawczyk

Opublikowano: 29 grudnia 2016 19:24