30 grudnia 2016 10:57 | Aktualności

Nadszedł wigilii czas…

Już po raz kolejny w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta wigilia. Tym razem miała ona miejsce 22 grudnia. Wzięły w niej udział dzieci z Punktu Przedszkolnego „Biedroneczki” i Oddziału Przedszkolnego „A”.

Na schodzące się do przedszkola dzieci czekał pięknie udekorowany stół, na którym znalazły się pierniki, ciasta i inne smakołyki.

Zaraz na początku wychowawczyni 4-latków – Pani Beata Gaździcka wprowadziła nas w świąteczny nastrój, opowiadając historię narodzin Jezusa. Po zakończonej opowieści dzieciaki mogły także utrwalić usłyszaną wcześniej historię, oglądając bajkę o Bożym Narodzeniu. W trakcie tej części zawitały do nas Pani Dyrektor Bożena Lisowska i Pani Prezes Anna Motyka, aby złożyć wszystkim obecnym świąteczne życzenia. Wykorzystując ten moment, 4-latki zaśpiewały świąteczną piosenkę, natomiast 3- latki zaprosiły Panią Dyrektor do zabawy tanecznej przy utworze Boney M. „Mary’s Boy Child”.

Po wspólnej zabawie nadszedł czas na najważniejszą chwilę w tym dniu – dzielenie się opłatkiem. Przy dźwiękach kolęd życzyliśmy sobie nawzajem wszelkiej pomyślności i Wesołych Świąt. Po tym podniosłym momencie zasiedliśmy do stołu, na którym czekał na nas już wigilijny obiad – barszcz czerwony z uszkami i ryba.

Cała uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze, wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój.

Serdecznie dziękujemy Paniom: Esterze Kucali, Kamili Bober, Dorocie Kmicie, Justynie Wadowskiej i Justynie Pyci za przygotowanie pysznego poczęstunku na przedszkolną wigilię.

Katarzyna Krawczyk