Przybieżeli do … przedszkola – wigilia w Oddziale Przedszkolnym B

W czwartek 22 grudnia sala Pięciolatków nie wyglądała jak zawsze. Na dzieci czekał stół wigilijny przykryty białym obrusem, który następnie sami pięknie udekorowali i postawili na nim przygotowane przez swoich rodziców świąteczne smakołyki. Nie zabrakło także dań wigilijnych – czerwonego barszczu z uszkami i ryby. Na początku połamaliśmy się opłatkiem, życząc zdrowia i uśmiechu na cały następny rok. Tradycyjne dodatkowe nakrycie dla gościa wcale nie zostało puste, bo w trakcie wspólnego kolędowania odwiedziły nas pani Dyrektor i pani Prezes. Czas mijał nam w świątecznej atmosferze, co jeszcze bardziej odczuliśmy uczestnicząc w szkolnych Jasełkach. Ale nam ani diabeł z widłami, ani król Herod nie był straszny, nawet w pierwszym rzędzie widowni.

Katarzyna Kobendzowska

Opublikowano: 30 grudnia 2016 11:01