30 grudnia 2016 16:13 | Aktualności

Spotkanie opłatkowe w Szkole Podstawowej im Ks. Jana Twardowskiego w Widomej

„Wigilia to dzień oczekiwania, wyjątkowy wieczór, kiedy jesteśmy nie tylko odświętnie ubrani, ale przede wszystkim przygotowujemy się duchowo na cud narodzin Zbawiciela”.

Takimi słowami rozpoczęliśmy spotkanie opłatkowe, które odbyło się 22 grudnia w Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Widomej. Następnie przywitaliśmy zaproszonych gości, nauczycieli, pracowników szkoły i całą społeczność szkolną. Później wysłuchaliśmy opisu narodzenia Pana Jezusa zamieszczonego w Ewangelii według św. Łukasza. Prośbę o uroczyste odczytanie Ewangelii oraz poprowadzenie modlitwy skierowaliśmy do naszego czcigodnego Księdza Proboszcza Adama Grzesińskiego, który wprowadził nas wszystkich w atmosferę świąt.

Po tak doniosłej chwili przyszedł czas na jasełka, w tym roku przygotowane przez Panią Magdalenę Wójcik i uczniów klasy II, przy wsparciu dzieci z kółka teatralnego chodzących do klas I i III oraz rodziców drugoklasistów. Scenariusz przedstawienia oparty był częściowo na tekstach starej kolędy, którą starsi pamiętają ze swoich lat dziecięcych, a która była wykonywana w okresie Bożego Narodzenia na terenie okolicznych wsi. Podczas tego występu objawiło się wiele talentów aktorskich, bo choć młodzi artyści bardzo się denerwowali, udało im się doskonale odegrać swoje role. Jedną z atrakcji naszych jasełek był także występ rodziców, którzy wyśmienicie wcielili się w odgrywane postaci i wywołali wśród publiczności dużo radości i uśmiechu. W śpiewie kolęd pomagał nam chór szkolny pod przewodnictwem pani Agnieszki Dynek. Rosnący w siłę zespół wokalny odegrał na koniec przygotowany specjalnie na tę okazję koncert kolęd i pastorałek.

Warto wspomnieć, że zadaniem rodziców drugoklasistów było także udekorowanie sali gimnastycznej i przygotowanie miejsca występu, podczas gdy za świąteczne ubranie stołów odpowiadała część grona pedagogicznego pod kierownictwem Pani Beaty Gaździckiej.

Na zakończenie naszego spotkania głos zabrali radny Pan Edward Stopiński , komendant OSP Widoma Grzegorz Szydło i przewodnicząca Rady Rodziców Pani Estera Kucala. Po wielu miłych słowach gości głos zabrały również Pani Prezes SISO Anna Motyka i Pani Dyrektor Bożena Lisowska, które złożyły wszystkim uczestnikom spotkania opłatkowego życzenia na święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok. Całość uroczystości zakończyliśmy wspólnym śpiewem kolędy, po którym zaprosiliśmy gości i rodziców do stołu wigilijnego.