Aktualności

05 stycznia 2017 16:56 | Aktualności

Grudzień w OWS Widoma

Grudzień w OWS Widoma upłynął w znacznej mierze na przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia i do podsumowania całorocznej działalności.
Na zajęciach plastycznych wykonywaliśmy ozdoby świąteczne : kartki, stroiki, ozdoby choinkowe. Zapoznaliśmy juniorów ze zwyczajami i tradycjami bożonarodzeniowymi w naszym regionie dawniej i dziś. Na zajęciach podnoszących fizyczną – przypomnieliśmy dawne i zapomniane zabawy np. „Mam chusteczkę”, „Nie chcę Cię”, „Uciekaj myszko”, „Nitko, nitko” i inne.

21 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe uczestników projektu. Po wysłuchaniu Ewangelii według św. Łukasza, przełamaniu się opłatkiem, życzeniach i wspólnej kolędzie zasiedliśmy do wieczerzy wigilijnej. Seniorki spisały się na medal przygotowując (częściowo na zajęciach OWS) 12 tradycyjnych dań. Wybornie smakowały: uszka z grzybami, pierogi z kapustą, kapusta z grochem, barszczyk czerwony, barszcz z grzybami, kasza ze śliwkami, fasola „jaś” kraszona masłem, śledzie z łososiem, kutia, makowce, pierniki. W trakcie spotkania podsumowano roczną działalność OWS, wyróżniono najaktywniejszych członków, a wszystkim uczestnikom podziękowano za udział w projekcie.

22 grudnia uczestniczyliśmy w Bożonarodzeniowym Spotkaniu Opłatkowym zorganizowanym przez społeczność szkolną. Udział we mszy św., obejrzenie jasełek przygotowanych przez dzieci i rodziców, wspólne kolędowanie, wieczerza wigilijna – to radośnie spędzony czas i niezapomniane chwile…
Grudzień to nie tylko czas podsumowań i pożegnań, ale i czas podziękowań.

Dziękujemy Władzom Gminy Iwanowice za umożliwienie nam udziału w tak niezwykłym projekcie, a Zarządowi Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Oświatowych za gościnę, pomoc i wsparcie. Dziękujemy seniorom i juniorom za aktywność i zaangażowanie oraz wspólnie i pożytecznie spędzony czas, który na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Żegnamy się z projektem, ale nie żegnamy się z jego starszymi uczestnikami. Od stycznia bowiem rozpoczyna działalność Klub Seniora, który będzie kontynuował OWS-owską ideę aktywizacji i integracji osób wcześniej urodzonych. Zapraszamy mieszkańców gminy Iwanowice od lat 50 – ciu. Spotkania odbywać się będą w każdą środę od godz. 16.00 w Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Widomej.

Zadanie „Wspieranie osób w podeszłym wieku w integracji z młodzieżą w 2016r.” finansowane jest ze środków Wojewody Małopolskiego i budżetu Gminy Iwanowice.

Animatorki: Barbara Mrajca i Barbara Perek

Zapraszamy do galerii.

Przeczytano: 359 razy. Wydrukuj|Do góry