Wigilia i powitanie Nowego Roku w OPC

Przez cały tydzień podopieczni  Oddziału Przedszkolnego „C” przygotowywali się do tak wyjątkowego dnia, jakim jest Wigilia. Dzieci poznawały zwyczaje i tradycje związane ze świętami Bożego Narodzenia, przypominały sobie, co musi znaleźć się na świątecznym stole, stworzyły z pomocą wychowawcy własną „Opowieść wigilijną”, dekorowały salę przedszkolną na ten niezwykły dzień, a także przypominały sobie melodie i teksty kolęd oraz pastorałek.  Dzieci  szczególnie polubiły bożonarodzeniową piosenkę „Gorę gwiazda” z repertuaru Arki Noego, którą to opanowały perfekcyjnie.

Gdy nadszedł dzień wigilii klasowej, wszyscy nawzajem składali sobie życzenia, łamiąc się przy tym opłatkiem.  Następnie dzieci przystąpiły do próbowania różnorodnych smakołyków, przygotowanych przez rodziców, przy okazji słuchając i nieśmiało nucąc poznane kolędy. Gdy każdy był już najedzony, przystąpiliśmy do zrobienia sobie wspólnej minisesji  zdjęciowej z wykorzystaniem  świątecznych rekwizytów. W trakcie jej trwania odwiedziły nas Pani Dyrektor Bożena Lisowska oraz Pani Prezes Anna Motyka, które złożyły dzieciom bożonarodzeniowe i noworoczne życzenia. Dzieci podziękowały i także życzyły zaproszonym gościom szczęścia i zdrowia. W czasie trwania obiadu  wigilijnego dołączyła do nas Pani z sekretariatu szkolnego – Magdalena Dyląg. Później dzieci udały się na jasełka szkolne tradycyjnie przygotowane przez klasę II.

Z uśmiechami na twarzach oraz radością w sercach dzieci rozstały się przed świętami i udały do swoich domów.

Julia Guguła

Opublikowano: 06 stycznia 2017 11:17