01 października 2019 19:48 | Aktualności

„MasterChef Junior” w Oddziale Przedszkolnym

W ubiegłym tygodniu podczas poznawania litery „O jak Owoce” na zajęciach grupa 6-latków przygotowała pyszną, witaminową sałatkę.  Dzieci przyniosły z domów różne świeże i kolorowe owoce. Na stolikach znalazły się: jabłka, gruszki, banany, śliwki, brzoskwinie, nektarynki, kiwi, pomarańcze, mandarynki i winogrona. Przed przystąpieniem do pracy dokładnie umyliśmy ręce i owoce, ubraliśmy fartuszki oraz przygotowaliśmy przybory kuchenne. Wszyscy mieli zadowolone i soczyste minki na widok tak smakowitych owoców, więc każdy ochoczo zabrał się do pracy. Kiedy wszystko już było gotowe, dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem.

Nikogo nie trzeba było namawiać do jej spróbowania. Praca w zespole dała dzieciom wiele radości i satysfakcji z własnoręcznie wykonanego dania. Zapał do pracy był ogromny, a sałatka… palce lizać!

Serdecznie dziękujemy rodzicom za przyniesienie tak wielu różnorodnych owoców.

Julia Guguła