08 października 2019 07:44 | Aktualności

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Każdy przedszkolak dobrze wie,

że kiedy 20 września zbliża się,

od najmłodszego, aż po starszaka,

wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka!

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą go Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to podkreśla wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci oraz ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Piątek w naszych grupach PPA i PPB był dniem bardzo radosnym i pełnym niespodzianek. Dzieci uczestniczyły we wspólnej zabawie, konkursach i grach zespołowych. Nie zabrakło uśmiechu, radości, prezentów oraz słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Było wesoło i kolorowo. Przedszkolaki przypomniały sobie również o swoich prawach - tak ważnych w życiu każdego człowieka - a także o obowiązkach, czyli kodeksie dobrego zachowania. Pani Prezes Anna Motyka i Pani Magdalena Wójcik, również nie zapomniały o naszych przedszkolakach i odwiedziły je z pysznymi słodkościami.

Na zakończenie tego niezwykłego dnia panie nauczycielki złożyły dzieciom życzenia i wręczyły każdemu medal i dyplom Super Przedszkolaka.

Małgorzata Kopeć